Vodácký kurz pro začátečníky - květen 2024

Květnový kurz je již obsazen, pokud máte zájem se zúčastnit kurzu v září, napište nám - emailem či přes formulář dole.

Chystáte se na vodu a ještě jste na lodi neseděli? Nebo naopak už máte něco za sebou a chcete se naučit něco více nebo něco jiného?


Pro koho je kurz určen:

Je určen pro všechny zájemce z řad nečlenů našeho spolku. Vhodný jak pro děti, tak i pro dospělé nebo celé rodiny. Účastník musí být plavec (občas se hodí i plavání pod vodou) a mít přiměřený fyzický a zdravotní stav - nutno unést si loď nebo pomoci s vybavením.
Počet účastníků je omezen, takže výuka probíhá takřka na individuální úrovni. Pro přihlášení nebo pokud budete mít zájem o více informací nám zašlete dotaz buď přes formulář na konci stránky nebo na info@kaceri-chrudim.info, nebo telefonicky na 603 452 008.


Co je cílem kurzu:

  • Naučit se základní záběry pro ovládání kánoe a kajaku
  • Získat správnou techniku pádlování
  • Naučit se náklony lodě a techniku jízdy
  • Jak nasednout, vyjet od břehu do proudu, jak zase z proudu ke břehu a zastavit
  • Přejezdy proudu s lodí, surfování na vlně
  • Dozvědět se o základech bezpečnosti na vodě a záchraně na tekoucí vodě
  • Jak plánovat dopravu na vodu a něco o přepravě lodí


Program kurzu

Lekce první - čtvrtek 2.5.2024
První seznámení mezi sebou a se základním vodáckým vybavení. Teoretická výuka na suchu a následně na řece na kánoích. Základní záběry a ovládání lodi.

Lekce druhá - čtvrtek 9.5.2024
Krátká příprava na suchu - o bezpečnosti na vodě, sebezáchraně a záchranné technice. Poté na kánoích na vodě - rozšířené možnosti při ovládání lodi.

Lekce třetí - čtvrtek 16.5.2024
To už nás bude čekat výuka na kajaku - nejdříve příprava na suchu, základní záběry a ovládání kajaku, poté na vodě.

Lekce čtvrtá - čtvrtek 23.5.2024
Při této lekci bude program přizpůsoben požadavkům účastníků - možnost si zvolit kánoi nebo kajak, třeba se dozvědět více o vodáckém způsobu života, bude čas na dotazy a vyzkoušet si třeba eskymáka nebo jiné vodácké srandičky.

Celodenní akce - neděle 2.6.2024
Sraz na loděnici v 8:30, naložení lodí a vybavení a přejezd do místa startu. Složení, převoz aut a vyplutí. Po cestě opečeme buřty. Pojedem úsek Týniště-Krňovice (14km) nebo Štěnkov-Svinary (11km), kánoe či kajaky dle volby účastníků.
Během nakládání si ukážeme úskalí převážení lodí, vázání a zajištění, platná pravidla v návaznosti na zákon o provozu na pozemních komunikacích a dalších vyhláškách, prostě co se někdy může hodit i vám.


Cena za kurz a následné výhody

Dospělák nad 18 let - 1.200,- Kč
Dítě do 18 let - 600,- Kč
Rodiny - první dospělý 1.200,- Kč, další 600 Kč bez ohledu na věk

Výhody po skončení kurzu
Po dobu 12 měsíců následujích po ukončení kurzu si můžete zapůjčit lodě a vybavení pro svoji akci se slevou 50% ( viz ceník a pokud bude k dispozici, spolkové akce mají přednost) nebo se k nám připojit na našich akcích.


Co si vzít s sebou

Na jednotlivé kurzy
Začátek kurzů je ve čtvrtek v 16:30, konec okolo 19 hodiny,takže se hodí lahev s pitím a případně i nějaký doping - sušenka, tyčinka a podobně. Taky počítejte s tím, že budete mokří, takže mít kompletní převlečení včetně bot a spodního prádla. Pro jistotu kartičku zdravotní pojišťovny.

Celodenní akce - Orlice
Jídlo a pití na celý den, taky buřty - po cestě je opečeme, oblečení na vodu podle počasí. Pro jistotu kartičku zdravotní pojišťovny.Další informace

Pokud se přihlášený nebude moci z nepředpokládaných důvodů zúčastnit nějaké lekce (zdravotní, pracovní atd), tak je možnost náhrady během středečních schůzek během června/července po dohodě.

Každý účastník výuky jede na vlastní nebezpečí, musí být plavcem a v odpovídajícím zdravotním stavu. Po celou dobu výuky na vodě jsou účastníci povinni mít řádně nasazenou a upevněnou plovací vesty (bez ohledu na věk), při výuce na kajaku řádně nasazenou a upevněnou přilbu. Nesmí během akce požívat alkoholické nápoje, nesmí být pod vlivem omamných prostředků (drog, léků a pod.). Účastníci jsou povinni řídit se bezpodmínečně pokyny instruktorů a nevjíždět do míst, kam lektor vjezd zakázal. Účastníci kurzu mohou mít i své vybavení, které ale podléhá schválení instruktorů.
pohoda na vodě
pohoda na vodě
pohoda na vodě
pohoda na vodě
pohoda na vodě
pohoda na vodě
pohoda na vodě
pohoda na vodě
Odesílám
Zpráva byla odeslána, díky, ozveme se