Chrudimka pro začátečníky - ze Střelnice do Tuněchod (18.9.2021)

I ty pojď pádlovat

Už jsi byl či byla na vodě a chceš zkusit další level? Nebo k tomu teprve sbíráš kuráž? Už jsi zdatný pádler nebo se to chceš naučit? Ozvi se nebo se rovnou zastav na loděnici. Na věku nezáleží, jen si musíš unést loď a pádlo. A taky umět plavat i s hlavou pod vodou. A vyrovnat s počasím, náladou, únavou, radostí. Prostě nic pro srágory, změkčilce nebo panelákové růžičky. Tak co, budeš lepší a zkusíš to???

logo

Schůzky u loděnice

Schůzky jsou většinou od března do října každou středu u loděnice, sraz v 16:30, konec podle počasí kolem 19 hodiny. Kde je loděnice najdeš dole na stránce.

logo

Víkendové akce

Akce na jeden či více dnů. Nejen na vodu, ale i prostě jen na výlet pěšky nebo na lyže, na chatu na hory, někdy i za kulturou či za poznáním. Víc v přehledu akcí - odkaz na ikoně.

Vzkazovník a aktuality

29.09.2022 Předseda

Výzva i pro turisty - pěšáky. Na sobotu jsou ještě volná místa v autě. Kdyby se chtěl někdo přidat na výlet Českou Kanadou okolo Hamerského potoka. Odjezd ráno v 7:30, návrat večer. Více informací https://www.kaceri-chrudim.info/detail_akce/1860 přejít

21.09.2022 Předseda

Schůzka na loděnici dneska bude, zvolte ale oblečení dle vlastní otužilosti. Teplo už asi moc nebude. Konec už taky začneme pomalu posouvat, cca do 18 hod. Dejte mi taky vědět, kdo a jak vyrazíte na Hamerák (víkend 1.-2.10), kdo z mládeže jen na sobotu a taky kdo by vyrazil i pomoc rozhodčím.... přejít

17.09.2022 Předseda

Vzhledem k počtu přihlášených (3 kusy) a počasí ruším zítřejší Orlicí. Sledujte tlachání, domluvíme něco dalšího přejít

14.09.2022 Předseda

Počasí je nevlídné, dnešní schůzka bude. Domluvíme se podle aktuálního počasí - buď vyrazíme na vodu nebo zůstaneme v klubovně. přejít

07.09.2022 Předseda

Závody na Teplé a Střele jsou ZRUŠENY!! Ahoj vodáci, bohužel musíme oznámit, že letošní závody a splutí ČPV Teplá 2022, plánované na sobotu 17.9. 2022 se ruší. Povodí Ohře nám z blízké přehrady v Březové z důvodu nízkého stavu zadržené vody a probíhajícího sucha na Karlovarsku. Nemůže navýš... přejít

25.06.2022 HonZa

Expedice Zmrzlé brko from KravickaStekaGagaga on Vimeo. Krátký dokumentární snímek o tom co se stane, když v Chrudimi napadne 9 cm sněhu a v Chrudimce teče 9 m3/s. přejít

Náš tým

Naše činnost není jen o jednom člověku, je nás víc. Většina má za sebou nejrůznější školení a licence instruktorů vodní turistiky.

Petr

předseda spolku a hlavní hybatel

Zbýša

vrchní krysáček

Honza

na vodě i na sněhu jako doma

Šárka

akce nejen na vodě

Kóřa

ten se neutopí, všude dosáhne ;-)

Mára

mladá singlířská naděje

Woffík

plavu rád, ale jednou na to přijdu :-D

Řádných členů

Příznivců a rodinných příslušníků

Akce, co nás čekají

Uskutečněných akcí od 1.1.2003

Na co se nejvíce ptáte

Jsem nováček a na vodě jsem ještě nikdy nebyl

Každý někdy začíná, někomu to jde samo, pro někoho to je velká záhadnost. Ale hlavně musíš najít tu odvahu, motivaci, zvednout zadek a přijít. Základní vybavení máme a půjčíme.
Zkusit to může každý, od dítěte až po velebného kmeta. Ideálně ale pokud máš dost sil si unést loď, pádlo a další vybavení. Nebo ochotné rodiče či sourozence.

Co se děje na schůzkách a co s sebou?

Co se děje na schůzkách se řídí podle ročních období - nejčastějším je ale ježdění na vodě, nejčastěji od loděnice nahoru k Píšťovům a pak zpátky, někdy i přes jezy. A když je více vody, tak jedeme i přes Chrudim, někdy i třeba ze Svídnice zpátky na loděnici. Schůzky jsou od dubna do října (v době platnosti letního času kvůli stmívání), skoro každou středu od 16:30 do cca 19 hod. S sebou oblečení na kompletní převlečení, včetně spodního prádla a bot. Málokdy zůstaneme v suchu. Hodí se i pití a případně malá svačinka.

Jaké oblečení na vodu

Oblečení je potřeba volit podle počasí a otužilosti. Ideálně plavky, tričko a kraťasy, pokud je chladněji, tak nepromokavou vodáckou bundu nebo alespoň šusťákovou bundu. Oblečení hlavně nesmí být moc nasákavé, aby netáhlo ke dnu (svetry, vatované bundy, mikiny) . Boty do vody nejlépe takové, které chrání kotníky, nejsou moc bachraté, aby se vešly do kajaku a hlavně neuplavou. Nevhodné jsou pantofle, sandále nebo holínky.

Kolik to stojí a členské příspěvky

Členské příspěvky slouží na udržení provozu loděnice a opravy vybavení. 50 Kč měsíčně platí děti, studenti do 16ti let a další rodinní příslušníci platí , dospěláci 100 Kč měsíčně. Pokud se jede na akci, tak se skládáme na náklady jako je doprava, ubytování, startovné atd. Členové mají zapůjčení oddílového vybavení zdarma, nečlenové dle ceníků půjčovného.

Jak to je se sjízdností řek

V ČR je sjízdnost většiny řek omezná na zvýšené průtoky po jarním tání nebo po silných deštích. Nebo také při plánovaných akcích, kdy je domluvené pouštění vody z přehrad. Informace o průtocích jsou zjistitelné na stránkách jednotltivých povodí, např Povodí Labe, nebo na hlásné a povodňové službě. Výborným zdrojem s přehledem jsou vodácké stránky raft.cz. Existují i aplikace do mobilu - River App, Stavy a průtoky atd.
sjízdnost

A co jako dál ?

Otázek je vždy více jak dobrých odpovědí. Prostě přijď se zeptat a odpovědi si vyzkoušet sám.

Proč s námi vyrazit na akce ??

pohoda voda

Vodní turistika na pohodu

Voda na poklidné pádlování teče prakticky celý rok, jak pro děcka i začátečníky, tak i na protažení zakrnělých svalů.

Trnávka 2020

Divoká voda na adrenalin

Kajak nebo singl? Nebo třeba i nějaká vzducholoď? Hlavně když to pořádně šplouchá.

Kanál Brnadýs

Vzhůru na kanály

Umělé slalomové kanály je dobrou šancí na přípravu, když neteče voda jinde. A třeba kanál v Brandýse je vhodný i pro začátečníky.

prkenná sekce u loděnice

Nebráníme se novinkám

Už taky máme paddleboardovou sekci. A nejen na klidnou hladinu, ale už i na divočinu.

buřty v lese

Výlety a výšlapy

Jen tak na vejšlap do lesa nebo do hor a opéct si buřta. Nebo někam za zábavou či poznáním.

MCŘ v historickém lyžování

Na lyže či běžky

Prostě sníh je taky voda, to taky můžeme. S moderním vybavením ale i pěkně postaru na hostorických prknech.

Jak nás kontaktovat

Naše loděnice

ulice Na Ostrově č.p. 29, 537 01 Chrudim
objekt bývalé kotelny u kruháku u Tesca, vchod směrem k řece, hnědá vrata

Zavolejte

+420 603 452 008

Odesílám
Zpráva byla odeslána, díky, ozveme se