UPOZORNĚNÍ:
Tyto stránky pro svoji funkci využívají služeb takzvaných cookies. Jak vlastních, tak i třetích stran( Facebook, Google Analytics, Seznam atd). Dle direktivy Evropské komise 2009/136/ES je nutný souhlas uživatele s jejich dočasným uložení do paměti prohlížeče. Pokud nesouhlasíte, je nám líto, ale prosím opusťte tyto stránky. Děkujeme za pochopení.

Kdo jsme

Historie oddílu

Naše Vodácké sdružení KAČEŘI Chrudim (dále jen VSK) vzniklo v září 1994 sloučením dvou oddílů (Potápky a Vodního skauta) jako občanské sdružení se zaměřením na práci s dětmi a mládeží. Díky povinným změnám stanovených novým Občanským zákoníkem jsme se dne 12.12.2015 rozhodnutím valné hromady přejmenovali na Vodácký spolek Kačeři.

Od počátku se nám podařilo vybudovat dostatečnou odbornou i materiálovou základnu pro zpřístupnění vodáckého sportu pro mládež z Chrudimi a okolí. Jsme parta lidí, co zkouší všelijaké outdoorové sporty. Nejvíc samozřejmě klidnou i divokou vodu ve všech jejich odrůdách (přes pohodové letní puťáky, freestyle, slalom, až po sjíždění extrémních toků).

Krom toho lezeme po skalách, hrajeme frisbee ultimate, jezdíme na kolách, chodíme po horách… V zimě sáňkujeme, lyžujeme, závodíme na Krkonošské 70, účastníme se i nejrůznějších recesistických akcí jako jsou JASANKY SKI, hrajeme divadlo a hlavně bedlivě sledujeme předpověď počasí, abychom neprošvihli první jarní tání. Všechny tyhle sporty jsou dost fajn, což se ještě umocňuje, pokud je dělá společně parta podobně praštěných lidí.

Informace o tom, jak a kde nás můžete potkat či se ozvat, jsou na stránce KONTAKTY

Aktivity můžeme vyvíjet i díky podpoře Města Chrudim, Českého svazu kánoistů a KAJAKY.CZ

znak Chrudimi znak ČSK VT KAJAKY.CZ

Vodácký kroužek mládeže

Neustále hledáme kluky i holky, které už nebaví se poflakovat doma či mezi panelákama a chtěli by se pokusit trávit čas jinak - naučit se jezdit na lodích nejrůznějších typů, zasoutěžit si na celorepublikové úrovni, rozpoznat nebezpečí číhající na vodě, na horách nebo i v nížinách, které baví i pěší turistika, cyklistika, běžkování nebo sjezdování. Hledáme ty, co se dokáží vyrovnat s počasím, náladou, únavou, radostí. I s tím, že loď a pádlo nemají připojení k internetu a nefunguje na tom facebook (no - pak se ale budeš moci na ksichtbůůku chlubit fotkami a zážitky). Hledáme ty, kteří se chtějí dozvědět, co to je kánoe, kajak, singl, raft, orinoco, šprajda, házečka, ugr, mrož, podvěs, závěs, háček či kotrčník a další záhady.

Pokud máte zájem o přihlášení nebo o více informací, napište Petrovi (email predseda(zavinac)kaceri-chrudim.info, telefon 603 452 008), nebo Honzovi (email C1maniac(zavináč)centrum.cz, telefon 776 144 023).

Nejbližší akce

Nejbližší akce vodáckého kroužku:
Zatím není nic naplánováno

Nejbližší akce pro zkušené nebo pro všechny:
30.03.2019 - Odemykání Doubravy
06.04.2019 - Vodácký sjezd Chrudimky
07.04.2019 - ČPV SVRATKA
12.04-14.04.2019 - ČPV Otava

Nejbližší ostatní akce:
15.03.2019 - XIX. Vodácký bál HK

Aktuality:

03.02.2019 - 3.2. - Noční jízda přes Chrudim
Pár fotek na zobááákbůůku
28.01.2019 - Na běžky či sjezdovky
Hradečáci budou testovat svůj nový autobus, v sobotu 2.2. pojedou na sjezdovky nebo běžky do Hlinska. Pochopitelně přes Chrudim. Kdo by se k nim chtěl přidat, tak kontaktujte Petra Dittricha - viz www.vkslaviahk.cz
15.01.2019 - Zpravodaj ČUS
Vyšel nový zpravodaj České Unie Sportu a při letmém čtení najednou koukám, že tam je o nás malá zmínka. Ke stažení je ZDE
02.01.2019 - Rozloučení s Mikim
Z Hradce přišla smutná zpráva:

Ahoj,
ač právě začíná nový rok, posílám zprávu neveselou.
Miki, nesjížděl jsi těžké peřeje, nezdolával vysoké hory ani nepádloval stovky kilometrů. Přesto jsi byl jedním z nejdůležitějších členů našeho klubu. A málo kdo si to uvědomoval, tak samozřejmě jsi vše dělal. Bez tebe bychom nebyli tam, kde teď jsme. Zcela přirozeně jsi k loděnici patřil, tak jako bys na ní byl odjakživa a měl tam být pořád. Děkujeme!

PS. Po obřadu bude následovat rozloučení na loděnici.01.01.2019 - Předsilvestrovký vejšlap podél Ležáku
I přes nepřízeň počasí nás bylo 8 a pes. A podle slibu i na brod došlo ;-) . Fotky od mne a od Oldy jsou na zobáákbůůůku

Změny na stránkách:

22:05 03.02.2019 - Předseda
Byla vložena nová aktualita: 3.2. - Noční jízda přes Chrudim
17:10 03.02.2019 - HonZa
Vložil nový vzkaz do vzkazovníku.
10:21 30.01.2019 - Předseda
Byla vložena nová akce: Dětský den na plovárně Slatiňany - od 16:00
10:07 30.01.2019 - Zbýša
Vložil nový vzkaz do vzkazovníku.
09:14 30.01.2019 - test
Vložil nový vzkaz do vzkazovníku.

Přehled sjízdnosti

mapa sjízdnosti

Pro podrobnější informace klikněte na obrázek a budete přesměrování na stránky raft.cz - Váš průvodce po řekách pro pokročilé i začátečníky.

Důležité informace - například kde a jak prší

A taky kolik nám teče vody v Chrudimce

Pro nás důležitý vodočet, abychom mohli tušit, kolik vody nám teče kolem loděnice. Hodnoty jsou orientační a vztažené na letní období, kdy nejsou velké přítoky z potoků, polí a podobně.
Sjízdnost:
25 cm - bez velkého drbání od Velryby až k jezu pod lávkou
30 cm - z Chrudimi na soutok s Novohradkou(dál celoročně)
35 cm - nechá se jet přes Chrudim
45 cm - nechá se jet ze Slatiňan
50 cm - nechá se jet ze Svídnice (WW I - WW II)
95 cm - woda walí i Peklem (WW II - WW III)

průtok na logu Svídnice

Přehled stavů jednotlivých povodí:
Povodí Labe
Povodí Ohře
Povodí Vltavy
Povodí Moravy
Povodí Odry
Informace, fotografie, videa, plány akcí a další věci uvedené na těchto stránkách náleží Vodáckému sdružení Kačeři Chrudim a jejich kopírování či využití bez souhlasu autorů nebo sdružení není povoleno. Toto platí především pro fotografie z akcí.
Autor - Petr Zitko wwwebovky.cz © 2019